| Služby | Vinařství | Vinařství Smrčka

Vinařství Smrčka

Jsme malé rodinné vinařství, které si na nic nehraje. Nechlubíme se bájnou frází „naturální“ vinařství, ale o révu a víno se staráme nejlépe jak umíme. Ctíme přírodu a náš region. Sídlíme v srdci Znojemské vinařské podoblasti v Novém Šaldorfu. Naším cílem je produkce vína v menších šaržích, ale s důrazem na kvalitu hroznů a lokalitu dané vinice. Zdravý a vyzrálý hrozen je základ naší práce. Technologie pak v podstatě provádí víno za ruku na jeho dlouhé cestě. Ve velké míře pracujeme s dubovými sudy. Věříme, že tato cesta je správná pro tvorbu velkých a charakterních vín.


Vztah k zemědělství a pěstování révy si neseme již od svých předků z Uherskohradišťska, kteří osídlili příhraniční obec Popice u Znojma, získali první kus vinice a učili se na ní hospodařit a vyrábět první víno. Samotné základy vinařství a sklep, tak jak ho známe teď, má na svědomí Josef Smrčka starší.
Základy vinaření od něj převzal syn Jakub, který se od svých třinácti let podílel na výrobě vína. Posledním článkem je Josef Smrčka mladší. Ten se po dlouhé kuchařské praxi v Rakousku rozhodl věnovat rozvoji našeho vinařství. Proto na našich etiketách najdete tři tečky. Jsme tři generace, které jsou propojeny a navzájem sdílí zkušenosti a radost z dobře vykonané práce.